Üniversitemizde Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Kurumsal Akreditasyon Belgesi Takdim Töreni gerçekleştirildi

07 Haziran 2022 Salı

Üniversitemizde Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Kurumsal Akreditasyon Belgesi Takdim Töreni gerçekleştirildi. Törene, Rize Belediye Başkanı Rahmi METİN, Rize Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet PATLAK, eski Rektörümüz-YÖK Üyesi Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, YÖK Denetleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ali Cengiz KÖSEOĞLU, YÖK Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muhsin KAR, Üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. Ali BİLGİN, İl yöneticileri, Üniversitemiz yöneticileri, akademik ve idari personel katıldı.
Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’ndaki program saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının söylenmesi ile başladı.
Üniversitemiz Halk Dansları Topluluğu’nun gösterisinin ardından protokol konuşmaları yapıldı.
Rektör Vekili Prof. Dr. Ali BİLGİN konuşmasında Üniversitemizin 2006 yılında kurulmuş olmasına rağmen, geçen bu kısa süre içerisinde her alanda önemli başarılar elde ettiğini ifade ederek “ Bu başarılardan biri de Kalite ve Akreditasyon süreçlerinde Üniversitemizin bugün gelmiş olduğu noktadır.” Dedi.
Rektör Velili Prof. Dr. Ali BİLGİN Üniversitemizin Kalite ve Akreditasyon sürecin anlatarak, “ Bu anlamda bugün burada Kurumsal Akreditasyon Belgesini Üniversitemize tevdi etmek üzere bulunan, Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Muhsin KAR’a ve yönetim kurulu üyelerine, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ailesi adına teşekkürlerimi sunuyorum dedi. Konuşmasına,  Üniversitemizin her alanda olduğu gibi kalite ve akreditasyon süreçlerinde de büyük başarılar elde etmesinde bizlere liderlik yapan ve her türlü desteği veren Rektörümüz ve Yükseköğretim Kurulunun yeni üyesi Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN’a, hiçbir karşılık beklemeden fedakârca çalışan başta kalite komisyonu üyelerimiz olmak üzere, ISO 9001 ve 10002 çalışma gruplarımıza, birim amirlerimize, birim kalite temsilcilerimize, emeği geçen bütün akademik ve idari personelimize teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.” diyerek konuşmasına son verdi.
Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muhsin KAR, “Yükseköğretim Kalite Kurulunun 2017 yılı Kurumsal Dış Değerlendirme Programına gönüllü olarak katılan, 2020 yılında izleme programına alınan ve 2021 yılında ise Kurumsal Akreditasyon Programına gönüllü olarak dahil olan ve dış değerlendirme sürecini başarılı bir şekilde tamamlayarak Kurumsal Akreditasyon almaya hak kazanan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin başarılarını taçlandıran Kurumsal Akreditasyon Belgesini takdim törenindeyiz. Üniversitemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muhsin KAR, Üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. Ali BİLGİN ile eski Rektörümüz-YÖK Üyesi Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN’a Kurumsal Akreditasyon Belgesi’ni takdim etti.
Program YÖK Başkanı Prof. Dr. Muhsin KAR’a günün anısına plaket takdim edilmesi ile son buldu.

Hızlı Erişim